سوالات متداول


برای دریافت درگاه پرداخت چه اطلاعاتی نیاز هست؟

مدارک لازم جهت دریافت درگاه پرداخت شامل (اطلاعات فردی، اطلاعات شرکت، حساب بانکی، آدرس محل سکونت و اطلاعات کسب و کار) میباشد که با ایجاد حساب کاربری خود در سایت در هر بخش اطلاعات مورد نیاز از شما گرفته میشود.


آیا کد مالیاتی نیاز هست؟

بله با توجه به الزامات تعیین شده از سوی شاپرک کلیه اشخاص حقوقی و صاحبان مشاغل موضوع قانون مالیات های مستقیم مکلفند نسبت به ثبت نام در نظام مالیاتی کشور اقدام نمایند. شما میتوانید با مراجعه به سایت سازمان امور مالیاتی کشور، کد مالیاتی خود را دریافت نمایید.


درگاه پرداخت چیست؟

درگاه پرداخت اینترنتی، سرویس ارائه خدمات پرداخت برای کسب وکارها است که در بستر اینترنت عمل میکند و پرداخت و دریافت وجه را از طریق اینترنت ممکن میسازد. یک طرف این درگاه، پذیرنده ای (حقیقی یاحقوقی) است که درگاه به حساب بانکی او مرتبط است و مبالغ پرداخت شده به حساب وی واریز میشود و طرف دیگر درگاه، مشتریانی هستند که در ازای محصولات یا خدماتی که پذیرنده ارائه میدهد مبلغی پرداخت میکنند. در صورتی که شما نیاز به درگاه پرداخت اینترنتی داشته باشید شرکت داریک پی میتواند به شما کمک کند. شما با ثبت نام و ایجاد حساب کاربری خود در سایت ما میتوانید از خدمات درگاه پرداخت اینترنتی استفاده کنید و کسب و کار اینترنتی خودتون را رونق بدید.


مراحل ثبت نام جهت دریافت درگاه پرداخت چگونه است؟

  1. ابتدا وارد سایت داریک پی میشویم، سپس از قسمت ایجاد حساب جدید اقدام به ثبت نام مینماییم.
  2. در این صفحه اطلاعات خواسته شده را تکمیل نمایید و سپس از قسمت شرایط و قوانین شرکت را مطالعه نمایید و در صورت موافقت تیک شرایط و قوانین را میزنید و بر روی دکمه ثبت اطلاعات و عضویت کلیک کنید.
   فرم ثبت نام داریک پی
  3. در این قسمت نیاز هست کد فعالسازی شماره همراه و ایمیل خود را وارد نمایید و احراز هویت خود را تکمیل کنید.
   فعالسازی شماره همراه
  4. در این مرحله شما برای انجام هر فعالیتی نیاز به ارتقاء سطح اکانت خود دارید
   ارتقاء سطح
   بر روی گزینه ارتقا سطح اکانت کلیک کرده تا صفحه پایین برای شما نمایش داده شود.
   در این قسمت نیاز هست نوع درگاه پرداخت خود را (حقوقی یا حقیقی) انتخاب کنید.

   • در صورت انتخاب پذیرنده حقیقی:
    در این صفحه نیاز هست فیلدهای خواسته شده را تکمیل نمایید و در آخر تصویر کارت ملی خود را بارگذاری نمایید و بر روی ثبت اطلاعات ایجاد تیکت ارتقاء اکانت کلیک نمایید.
    پذیرنده حقیقی
    پذیرنده حقیقی
    در صورت صحت اطلاعات، ارتقاء سطح به طور اتوماتیک انجام میشود و شما میتوانید حساب بانکیتان را ثبت نمایید.

   • در صورت انتخاب پذیرنده حقوقی:
    در این صفحه نیز نیاز هست فیلدهای خواسته شده را تکمیل نمایید و برای قسمت های اطلاعات شخصی بایستی اطلاعات مدیر عامل شرکت را وارد نمایید و در آخر تصویر کارت ملی، اساس نامه شرکت و روزنامه رسمی شرکت را بارگذاری نمایید و بر روی ثبت اطلاعات ایجاد تیکت ارتقاء اکانت کلیک نمایید.
    پذیرنده حقیقی
    پذیرنده حقیقی
    پذیرنده حقیقی
    تیکت ارتقاء سطح شما ثبت میشود و پس از بررسی مدارک، حساب شما به حقوقی تبدیل میشود.
  5. در این صفحه اطلاعات حساب بانکی که متعلق به شما و یا شرکت میباشد را وارد مینمایید و ثبت حساب بانکی را کلیک نمایید.
   اطلاعات حساب بانکی
  6. و در مرحله آخر شما میتوانید از قسمت درگاه های پرداخت ایجاد درگاه جدید اقدام به ثبت درخواست درگاه پرداخت اینترنتی خود نمایید.
   در این صفحه شما باید اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را وارد کنید و ثبت درخواست ایجاد درگاه پرداخت را کلیک نمایید.
   ایجاد درگاه پرداخت
   و در آخر کد merchant دریافت شده را در تنظیمات افزونه پرداخت آنلاین داریک پی وارد نمایید.چگونه میتوانم لینک ها متعدد پرداخت بسازم؟
   1. ابتدا وارد حساب کاربری خود در سایت داریک پی شده و از قسمت درگاه های پرداخت، لیست درگاه ها را انتخاب کنید.
   2. در هر درگاه نمایش داده شده، دو قسمت با نام های لینک پرداخت و صفحه پرداخت وجود دارند که در ادامه به توضیح هر کدام از آن ها می پردازیم.

    • لینک های پرداخت/ لینک های پرداخت با مبلغ ثابت::
     برای ایجاد لینک های پرداخت متعدد، بر روی گزینه مدیریت کلیک نمایید.

     در صفحه بعد می توانید عنوان، توضیحات و مبلغ لینک را وارد نموده و سپس دکمه افزودن را کلیک نمایید.

     لینک مورد نظر به همراه کد پاسخ سریع یا همان QR Code ساخته شده و شما با در اختیار گذاشتن آن ها به مشتریانتان، میتوانید مشتریانتان را به صفحه پرداخت آنی هدایت کنید.

    • صفحه پرداخت/ لینک پرداخت با مبلغ متغییر:
     شما میتوانید لینک موجود در مقابل صفحه پرداخت را به مشتریانتان ارسال نمایید، تا آنها پرداخت خود را با مبلغ های متغییر انجام دهند.چگونه میتوان با پشتیبانی در ارتباط بود؟
    به دو روش ارسال تیکت و تماس تلفنی می‌توانید با پشتیبانی در ارتباط باشید. در صورتی‌که پاسخ سوال خود را در سوالات متداول پیدا نکردید، با انتخاب گزینه‌ی تیکت جدید، پرسش خود را مطرح کنید و یا میتوانید با بخش پشتیبانی با شماره تلفن 09300721714 تماس بگیرید. (ساعت پاسخگویی از شنبه الی چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 16:30 میباشد)